Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zobacz również

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik graczy

951720
Dziś
Wczoraj
W tygodniu
Do ubiegłego tygodnia
W tym miesiącu
Zeszły miesiąc
Wszystkich
218
618
3000
942130
13492
24051
951720

Twoje IP: 54.196.42.8
Server Time: 2018-08-16 05:57:19

Wyprawa na dorsze - v.2 Bałtyk

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Są już dostępne nowe wersje v.2.0 symulatora Fishing Asp 3D oraz Wędkarstwo Spinning 3D -Boleń oraz darmowa Beta

Co zyskujesz kupując wersję płatną symulatora w cenie jednej przynęty? 

 1. Osiągasz lepsze wyniki stosując odpowiednie rodzaje i  wielkość przynęt, gdyż  nie brakuje ci waluty ($FA) na ich zakup. Przypływ waluty za złowione ryby jest 10x większy niż w wersji FREE.
 2. Lepsze wyniki to jeszcze więcej waluty. Poprawiając Lb swojego zestawu będziesz mógł wyholować większe, rekordowe okazy a więc dodatkowe $FA.
 3. Po co Ci tyle waluty? By popłynąć na dorsze. To nowy poziom, który  nie wystarczy wywalczyć przez zaliczenie poprzednich lecz trzeba wykupić za zdobyte $FA.

Wyprawa na dorsze -Bałtyk.

Jest realistycznie jak zwykle. Jeśli nigdy nie byłeś na takiej wyprawie to polecam artykuł z "Wędkarza polskiego". Ja ograniczę się tylko do szczegółów technicznych  w symulatorze:

 

 

Zanim wypłyniesz:

 • musisz zaopatrzyć się w pilkery min. 1szt. Koszt ok. 20 $FA/szt. Zerwania się zdarzają (w realu jeśli masz słabą plecionkę, łowisz na wrakach, lub splącze Ci się zestaw z zestawem innego wędkarza).
 • Wędka musi być mocna. Im wyższe Lb tym lepiej. Łowisz ciężkim pilkerem i na dużych głębokościach. Zdarzają się duże okazy (w realu gdy stosuje się przywieszki czasem holujesz 2 a nawet 3 ryby naraz).
 • Kupujesz wyprawę za 200 $FA ( w realu zwykle kasę płaci się szyprowi po rejsie). Tutaj raz zakupioną wyprawę możesz powtarzać wielokrotnie jeśli zapiszesz stan gry.

Po rozpoczęciu:

 • Widzisz czerwone światło - to sygnalizator który oznacza, że nie można jeszcze łowić. Prąd jest zbyt duży. Szyper szuka odpowiedniego miejsca (w realu to od niego zależy czy połowisz czy nie). 
 • Klikając w ekran echosondy możesz ją powiększyć, kolejny klik pomniejsza ekran. Na ekranie widać głębokość i ukształtowanie dna oraz łuki - ślady ryb i ławic. Obserwuj  ekran, zwłaszcza jego prawą krawędź. Gdy tylko zauważysz rybne miejsce klikiem w obudowę echosondy zatrzymujesz kuter.
 • Zielone światło sygnalizatora i sygnał syreny oznacza że można wrzucić zestaw do wody. Podobnie jak w realu nie rzucasz daleko tylko przy burcie, gdyż przynęta ma się przemieszczać głównie na głębokość i trafiać w miejsce gdzie echosonda wykryła ryby (stożek sondy na morzu jest ustawiony dość wąsko).
 • Czekasz aż pilker opadnie na dno. Kiedy to się stanie poznasz po wskaźniku rzutu na górze ekranu. Trwa to dość długo, podobnie jak zwinięcie zestawu. W jednym miejscu zwykle jest czas na 1 najwyżej 2 rzuty. Dlatego najlepszym sposobem jest jigowanie. Pukasz przynętą w dno w obrębie swojego stanowiska, gdy wyczujesz branie (drganie szczytówki, wibracja) zacinasz rybę (kolejna wibracja) i holujesz. Na sygnalizatorze widzisz odliczanie. Hamulec najlepiej skręcić na maksa. Dorsze holuje się siłowo.
 • Kiedy skończy się odliczanie usłyszysz syrenę i zobaczysz czerwone światło. To znak, że niezwłocznie należy zwijać zestaw, gdyż kuter rusza dalej w poszukiwaniu lepszego miejsca. Jeśli nie zdążysz zwinąć możesz stracić przynętę.

W załączeniu filmik instruktażowy.

Klasyfikacja wyników zawodów z ostatniej wyprawy

Powodzenia.